COSPLAY

COSPLAY:
(zdj. net)

W skrócie  z ang. costume playing - zabawa w przebieranie.  Głównie ludzie przebierają się za postacie z mangi, anime, gier komputerowych czy filmów a także bajek. Wszystko polega na jak najlepszym odwzorowaniu się na danej postaci. W wielu krajach w tym także w Polsce odbywają się konwenty - masowe imprezy w których biorą udział cosplay'erzy oraz całe rodziny, które miło spędzają czas. Największym konwentem w Polsce jest PYRKON z siedzibą w Poznaniu - TARGI POZNAŃSKIE i trwa przez 3 dni.
Technika jako tako cosplay jest dowolna. Jedni kupują tzw. gotowce - lecz nie każdy wygląda dość dobrze; inni  poświęcają godziny na uczycie, skonstruowanie, stworzenie stroju w którym się pokarze. W Polsce są mniejsze konwenty i festiwale rozsiane po całej powierzchni. np: Copernicon, Liskon, Copalnicon, Kokon, Sakuracon, Prusakon, Nysakon, Wrocławskie Dni Fantastyki i wiele innych, które znajdziecie klikając w ten oto link: konwenty-poludniowe .
Ps. Nie wydaje się Wam, że dziś takim mini-cosplay'em można nazwać baliki szkolne?, lub inne imprezy w których obowiązuje jakaś tematyka?

Tak więc i my bierzemy udział od czasu do czasu w konwentach. Nie zawsze się przebieramy. Czasem bardziej fotografujemy te wspaniałe stroje. 
Na tej stronie znajdziecie wszystkie nasze cosplay'e z linkami do postów o nich opowiadających (ps. są to nasze cosplay'e)

COSPLAY  Z "MARIO BROS":


1. Pierwsze selfie "Mario"(SikoreczkaCosplay)- klik

COSPLAY  Z "SAILOR MOON"


1. Wspomnienia z grupą "TnO" (SikoreczkaCosplay)- klik

Strona w ciągłej aktualizacji.

4 komentarze:

 1. Ten z SM jest świetny! Sama mam ochotę wskoczyć w podobny strój!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to mówią: dla chcącego- nic trudnego ;)

   Usuń
 2. Świetne przebranie Mario Brother :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Cieszę się, że się podoba. :)

   Usuń